Polecamy

Wernisaż malarstwa „Ogrody” Darii Alicji Ostrowskiej w Warszawie

napisane przez Natalia Mandryk, 3 stycznia 2018

Już dzisiaj startuje wernisaż wystawy malarstwa Darii Alicji Ostrowskiej pt.: „Ogrody”. Ekspozycję można oglądać w Coffee Karma, znajdującej się na Placu Zbawiciela w Warszawie do końca stycznia.

Sztuka Darii Alicji Ostrowskiej jest kobieca i niepokojąca, pełna kontrastów i przeciwieństw, przedstawia coś, co bliskie jest każdej dziewczynie, a następnie kobiecie. Artystka poprzez swoje obrazy świadomie serwuje nam plastyczny kolaż emocji, które często kłębią się w głowie i są swoistym ukazaniem kobiecych refleksji. Eksploatuje gamę barw, która nasuwa nam temporalny wymiar samotności, nostalgii, introwersji, ale również permanentnego ciepła i impresjonistycznej lekkości. Jej prace to prawdziwe enigmatyczne ogrody, przez które hałaśliwie przechodzimy.

Daria Alicja Ostrowska o swoich bohaterkach mówi: „Maluje tylko kobiety, dla mnie nie są to jednak postaci, to emocje którym nadaje kształt kobiety. Cały czas ten temat stanowi dla mnie wyzwanie zarówno pod względem warsztatu i przekazu. I dlatego pozostaje mu wierna.”

Artystka urodziła się w Lidzbarku Warmińskim, w którym spędziła kilkanaście lat swojego życia. Edukację w zakresie artystycznym rozpoczęła w liceum plastycznym na kierunku ceramiki w Olsztynie, następnie ukończyła studia na Instytucie Sztuki UWM w pracowni malarstwa. Na swoim koncie ma kilka indywidualnych wystaw między innymi w Grodnie na Białorusi pt.: ”Zapomniane Opowieści”. Pracuje i tworzy na Podlasiu.

Wernisaż będzie trwał od 4 do 26 stycznia. Serdecznie polecamy!
Link do eventu: https://www.facebook.com/events/173085560095275/

komentarze

comments

Polecamy