Polecamy

Uczuciowe studium na „Grizzly Bear With A Million Eyes” Baascha – nowy album już w sieci!

napisane przez Daria Solich, 24 kwietnia 2017
Foto: Piotr Porebsky (Metaluna)

Baasch jest z pewnością jednym z najciekawszych przedstawicieli pnącego się ostatnio w górę w Polsce nurtu electronic songwritingu. Oprócz brzmieniowych skojarzeń z muzyką Depeche Mode czy The Knives jego twórczość charakteryzuje wielowarstwowa elektronika połączona z poetycko budowanymi tekstami.

W jego dorobku znajdują się zapowiadająca debiut EPka „Simple Dark Romantic Songs” i pełnoprawny album „Corridors”, które utrwaliły wizerunek Baascha jako twórcę głębokich i chłodnych muzycznie, ale niepozbawionych dozy romantyzmu utworów. Jego artystycznej ścieżki nie definiują jednak drogowskazy postawione przez te wydawnictwa. Jako autor ścieżki dźwiękowej do „Płynących Wieżowców” Tomka Wasilewskiego dał się poznać jako kompozytor muzyki filmowej, tym samym obrazując wielowymiarowość jego warsztatu. I to właśnie starcie tych dwóch światów zdaje się reprezentować najnowsze wydawnictwo warszawskiego producenta i songwritera „Grizzly Bear With A Million Eyes”.

Dziesięć utworów zaprezentowanych na wydawnictwie Baascha reprezentuje paletę uczuć związanych z miłością – od odcieni najciemniejszych, przez te najbardziej intensywne barwy, do tych najjaśniejszych. Teksty zostały osadzone w eklektycznych ramach elektronicznych brzmień. Baascha muzycznie wspierają Robert Alabrudziński (perkusja), Tomasz Mreńca (skrzypce), Miron Grzegorkiewicz (gitara elektryczna) oraz Wojtek Urbański, producencko, na utworze „Steps”. Album swoją obecnością wzbogaciła Mary Komasa współwykonując utwór „Dare To Take”.

Więcej o „Grizzly Bear With A Million Eyes” możecie dowiedzieć się z naszej recenzji i doświadczając go na własne uszy, do czego serdecznie zapraszamy.

komentarze

comments

Polecamy