Polecamy

Poza ramami post-rockowego brzmienia – nowy album Sleep Party People!

napisane przez Daria Solich, 30 maja 2017

Wystarczyło stare pianino, by w głowie Brata Batza zakiełkowały i rozwinęły się pomysły na melodie, budujące pierwszy album Sleep Party People o tej samej nazwie. Kolejne lata owocowały następnymi wydawnictwami i tak dwa lata po debiucie, w 2012 roku pojawił się „We Were Drifting On A Sad Song” i w 2014 roku „Floating”, który już pięcioosobowemu bandowi otworzył drzwi koncertowych sali na całym świecie. W tym stwierdzeniu nie ma przesady, bowiem Sleep Party People wypełnia szczelnie przestrzenie zarówno w Europie Wschodniej i Azji, jak i na Bliskim Wschodzie.

Kolejna odsłona wariacji duńskiego multiinstrumentalisty Brata Batza wymyka się dotąd określonym ramom brzmieniowym tego projektu. Dream-popowe i post-rockowe skojarzenia mogą nie być już na tyle adekwatne, by w pełni określić „Lingering”. Na nowym materiale nie zabraknie pewnej nieśpieszności i senności, która dotąd charakteryzowała Sleep Party People, jednak staje się ona tłem kompozycji. Na pierwszy plan wysuwa się futurystyczna architektura instrumentów, dynamiczna elektronika oraz cieplejsze brzmienie gitar. Brat Batz odnajduje się także doskonale w roli tekściarza, serwując samodzielnie napisany, skomponowany i wyprodukowany krążek.

„Lingering”, wydane nakładem amerykańskiej wytwórni Joyful Noise, pojawi się już 2 czerwca. Szczególnie polecamy ten krążek!

„Lingering” LP:
Side A
1. „Figures”
2. „The Missing Steps
3. „Fainting Spell
4. „Salix And His Soil”
5. „Lingering Eyes”
6. „Dissensions (feat. Luster)”

Side B
7. „Limitations”
8. „The Sound Of His Daughter”
9. „The Sun Will Open Its Core
10. „We Are There Together (feat. Beth Hirsch)”
11. „Odd Forms”
12. „Vivid Dream”

komentarze

comments

Polecamy