Polecamy

Moico Enjoy Music – odkrywaj muzykę!

napisane przez Daria Solich, 15 listopada 2017
Foto: Materiały organizatora

Ideą Moico Enjoy Music jest komunikacja między artystą a słuchaczem. Żyjemy w dobie różnorodności, łatwego dostępu do muzyki i internetu. By nie zagubić się w zalewie nowości Moico realizuje od 2012 roku cykl muzycznych spotkań, których celem jest przedstawienie odbiorcy dobrych, alternatywnych brzmień. Hasło tegorocznej edycji to „Odkrywaj muzykę”.

Muzyka to nie tylko koncerty, imprezy muzyczne czy festiwale. W tym roku chcemy rozłożyć słowo „muzyka” na czynniki pierwsze, angażując nasza publicznośc w różne projkety muzyczne.

Między 17 listopada a 15 grudnia we Wrocławiu odbędzie się szereg imprez sygnowanych hasłem Moico Enjoy Music. Poniżej prezentujemy rozkładówkę na najbliższą, szóstą już edycję.

17 listopada: LIVE ACT: We Stood Like Kings „Koyaanisqatsi”

Belgijski zespół We Stood Like Kings wykona na żywo muzykę do filmu „Koyaanisqatsi” z 1982 roku. Obraz będący zbiorem obrazów z życia Ziemi i ludzi sprzed ponad dwóch dekad zostanie opatrzony post-rockowymi przestrzeniami.

Start: 20:30, D.K. Luksus

21-29 listopada: Warsztaty muzyczne i VJ-ingu

Specjaliści od produkcji muzycznej, DJ-ingu oraz sztuk wizualnych poprowadzą serię warsztatów dla zainteresowanych tworzeniem muzyki samemu. W programie znajdują się między innymi zajęcia z samplingu, sytezy modularnej, wykorzystania miksera i gramofonów w praktyce DJskiej oraz z wstępu do VJingu. Wśród prelegentóew znajduje się Spisek Jednego, Naphta, An On Bast czt Da Vosk Docta. Sekcję wizualną poprowadzivj emiko.

Szczegóły na temat czasu i miejsca poszczeólnych warsztatów można znaleźć tutaj. Zapisy odbywają się drogą mailową do 19.211 na social@moico.pl

30 listopada: Cichedisko

Cichedisko to wspólne wydarzenie Kina Nowe Horyzonty oraz Kina Odra w Oławie. W trakcie zabawy oba miejsca połączą się za pomocą streamingu i uczestnicy w obu miejscach będą mogli nawiązać interackję z osobami z drugiej lokalizacji. Atrakcje dla uczestników zapewni Moico.

Start: 20:30, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu; 20:00, Kino Odra w Oławie. Wjazd: FREE

2 grudnia: Milburn (UK)

W roku 2008 miało miejsce niezwykle smutne wydarzenie dla fanów zespołu Milburn. Grupa z Sheffield zawiesiła działalność i nic nie wskazywało na to, że skład wróci do wspólnego koncertowania i tworzenia nowych utworów. W 2016 roku, po ośmiu latach, nastąpiła reaktywacja, której owocem jest trzeci krążek brytyjskiej formacji – „Time”. Jeśli ich nie znacie, to warto zanotować, że Milburn wraz z doskonale znanymi Arctic Monkeys tworzyli obecny kształt indie-rockowej scenę New Yorkshire. Tego występu nie można przegapić.

Start: TBA, D.K. Luksus

15 grudnia: Finał Moico Enjoy Music – Baasch, Urbanski i AGIM

Szóstą edycję Moico Enjoy Music zamknie trójka najciekawszych polskich producentów muzycznych.

Baasch to artysta, który na swoim koncie ma EP-kę „Simple Dark Romantic Songs”, długogrający debiut „Corridors” i wydaną rok później kompilację remiksów z debiutu, „Re_Corr”, która angażuje czołowych producentów ambitnej sceny elektronicznej, w tym AGIMa, Zamilską, RYSY, JAAA! i mooryca. Dyskografię uzupełnia soundtrack do filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”. Tegoroczna premiera w postaci albumu „Grizzly Bear with a Million Eyes”, którą artysta wraz ze swoim live bandem właśnie promuje trasą „Live Tour with a Million Eyes„, z pewnością zelektryzuje fanów energetycznych koncertów.

Urbanski w ciągu ostatnich lat na swoim koncie zanotował epizod z Rysami, przygody z sounddesingiem, producentką w postaci remiksów; wspierał brzmieniowo kolegów z branży (Flow, Seals, Baasch), ma za sobą kompozytorski epizod przy spektaklu „Księgi Jakubowe” oraz „Mapa i Terytorium”, a ostatnio zajął się muzyką do serialu produkcji AXN „Ultraviolet” i dzieleniem deków z Piotrem Kalickim jako DJski duet ĆMY. W końcu wydał też w lipcu nakładem U Know Me swój debiut pod szyldem Urbanski – „Selected Works” – który jest zbiórką utworów powstałych między kolejnymi projektami. Ten materiał usłyszymy właśnie we Wrocławiu na zakończenie Moico Enjoy Music.

Agim Dżeljilji ma kilka jednakowo zjawiskowych twarzy. Pierwszą z nich pokazał przy okazji projektu Őszibarack, z którym to zarejestrował już 4 długogrające krążki. Kolejną, tworząc z Igorem Pudło i Jankiem Młynarskim NERVY, gdzie brzmienia syntezatorów są spajane z żywym, dętym instrumentarium. Agim sprawdził się też jako członek orkiestry tegorocznego Męskiego Grania. W końcu wciela się też w remiksera, interpretując utwory Hey, Noviki czy Baascha. Ze swoim dorobkiem, doświadczeniem, a także niezwykłym zacięciem do eksperymentowania z soundem, zdecydował się spróbować sił w pojedynkę. „Votulia”, bo tak zatytułowana jest pierwsza w pełni solowa płyta tego producenta, daje ujście inspiracjom artysty takimi gatunkami jak IDM czy techno. Dajmy się ponieść temu elektronicznemu materiałowi już 15 grudnia!

Start: 21:00, D.K. Luksus. Wjazd: FREE

komentarze

comments

Polecamy