Polecamy

Heidrik wyrusza w trasę koncertową po Polsce

napisane przez Zuzanna Zaręba, 11 maja 2017
fot. materiały prasowe Fonobo Label

Co powiecie na początek lata pełen lirycznych dźwięków prosto z Wysp Owczych? Fonobo Label zaprasza na czerwcowe koncerty HEIDRIKA w ramach trasy promocyjnej „Black Flower Tour”.

Ostatnio farerski muzyk i reżyser Heidrik opowiedział nam o nowej płycie „Funeral”, która jesienią ujrzy światło dzienne nakładem polskiej wytwórni Fonobo Label. Okazja by usłyszeć nowy materiał nadarzy się już wkrótce, bowiem w czerwcu Heidrik wpadnie do Polski na kilka koncertów.

Fanom kina znany jest jako reżyser. Jego ostatni film „Skuld” był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Tworzy również teledyski m.in. dla Eivor – farerskiej artystki, znanej polskiej publiczności z ubiegłorocznej edycji Halfway Festival. Polscy słuchacze poznają go jako artystę Fonobo Label. Album „Funeral”, który ukaże się na polskim rynku w październiku 2017, to zbiór ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych – stamtąd pochodzi Heidrik – klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos.

Podczas koncertów w Polsce Heidrik zaprezentuje swój materiał wraz z niezwykle utalentowanymi muzykami młodego pokolenia – Michałem Szczęsnym (gitara), Pawłem Dudziakiem (piano) oraz znanym jako Milky Wishlake Kamilem Zawiślakiem (piano).

1.06 – Szpitalna 1, Kraków
7.06 – Secret Show, Warszawa
9.06 – Seazone Festival, Sopot
10.06 – Radio Czwórka Gig
11.06 – Hocki Klocki, Warszawa

komentarze

comments

Polecamy