Polecamy

Grudzień z Mediateką: We Draw A, Britten i inni

napisane przez Magda Sieprawska, 3 grudnia 2016
Foto: Materiały prasowe

Nowy miesiąc to kolejne koncerty w Tyskiej Mediatece. Jak zwykle każdy z występów będzie się wpisywał w jeden z cykli: POLISH SOUNDS, NEXT WAVE, AUKSO4KIDS i AUKSO MODERN.

3 grudnia na scenie Mediateki pojawi się dobrze znana wszystkim orkiestra AUKSO pod przewodnictwem Marka Mosia. Zespół zmierzy się z kompozycjami Witolda Lutosławskiego. Wybrańcy mogli usłyszeć ten materiał już podczas Letniej Filharmonii AUKSO oraz w ramach krakowskiego Sacrum Profanum. Teraz czas na Tychy.

Kolejne spotkanie skupi się wokół postaci pionierów minimal music z USA i Polski – Juliusa Eastmana i Tadeusza Sikorskiego. Ich kompozcyje z ramach NEXT WAVE przedstawią Lutosławski Piano Duo, czyli Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik.  Na deskach Mediateki pojawią się także Joanna Duda i Misha Kozłowski.

17 grudnia w Mediatece spotkamy się dwa razy. O godzinie 11. Marek Moś opowie najmłodszym o Benjaminie Brittenie. Będzie to nie lada gratka dla maluchów, ponieważ będą miały styczność z muzyką operową. Wieczorem na parkiet zaprasza zaś duet We Draw A. Ich debiutancki album „Moments” zwrócił uwage większości krytyków i fanów muzyki w Polsce. Elektronika dopieszczona w każdym szczególe rozbrzmiewała we wszystkich klubach oraz na festiwalach. Teraz chłopaki promują drugi album „Ghosts”.

Widzimy się zatem w pierwszym rzędzie!

komentarze

comments

Polecamy