Muzyka / Nowości

Youth Novels powracają z nowym singlem – posłuchajcie „Madness”

napisane przez Outrave, 7 listopada 2017
Foto: Laura Radzewicz

Youth Novels powraca z singlem „Madness” promującym nadchodzące wydawnictwo „Chaos I Create”, którego premiera przewidziana jest na 17 listopada.

Dali poznać się jako młodzi, zdolni artyści, którym bliskie jest brzmienie mroczne, lecz pełne emocji. Oszczędne, quasi-akustyczne kompozycje spod szyldu szeroko pojętej alternatywy, łączące w sobie elementy z pogranicza post-rocka i surowego, chłodnego folku, zjednały duetowi grono oddanych fanów zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków. Youth Novels, których stylistyka porównywana była z Daughter czy London Grammar, nie spoczęli na laurach. Po sukcesie EP-ki „I Used To Wreck It All”, która zawiodła duet na sceny najważniejszych polskich festiwali, w tym gdyńskiego Open’era czy poznańskiego Spring Breaka, przyszła pora na powrót do studia. Efektem kilkumiesięcznej pracy jest nowe wydawnictwo zatytułowane „Chaos I Create”.

Zanim zanurzymy się w dźwiękach nowego wydawnictwa, posłuchajmy utworu „Madness”, który został okraszony teledyskiem w reżyserii Michała Czerwonki.

komentarze

comments

Polecamy