Muzyka / Wiadomości

Wykonawcy Sceny Kameralnej ogłoszeni – Tauron Nowa Muzyka 2017 z nowymi nazwami

napisane przez Beata Prętnicka, 14 kwietnia 2017
Materiały prasowe

Festiwal Tauron Nowa Muzyka co roku pokazuje nam przyszłość muzyki, jak i również wytycza potencjalny kierunek jej zmian. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2017 roku w katowickiej Strefie Kultury wystąpią tacy artyści jak SOHN, Róisín Murphy czy The Cinematic Orchestra.

To zdecydowanie nie wszystko, co organizator ma nam do zaoferowania za kilka miesięcy. Bartek Chaciński z Tygodnika „Polityka” zaanonsował artystów, którzy pojawią się na Scenie Kameralnej. Podczas tego rzutu ogłoszeń pojawili się zarówno rodzimi (Wacław Zimpel, Marcin Masecki, Lotto) jak i zagraniczni artyści (Egopusher ze Szwajcarii, brytyjski Food wraz z Norweżką Hilde Marie Holsen). Tradycyjnie na Scenie Kameralnej NOSPR wystąpi „gospodarz sceny”, czyli Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia – tym razem w towarzystwie Williama Basinskiego, amerykańskiego twórcę muzyki ambient).

Co łączy tych wszystkich instrumentalistów? „Pewnie jakiś stosunek do tradycji minimalizmu. A skoro minimalizm – to może już wystarczy.” – uzasadnił Chaciński, kończąc swoją wypowiedź na temat ogłoszonych artystów.

Scena kameralna na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2017

🎻 🎷🎸 Scena kameralna Tauron Nowa Muzyka Katowice co roku dostarcza muzycznych uniesień. Kto zagra na niej w tym roku? 🎻 🎷🎸📼Zobacz video i poznaj program sceny kameralnej 12. edycji festiwalu!📼Karnety: http://festiwalnowamuzyka.pl/

Posted by Tauron Nowa Muzyka Katowice on Thursday, April 13, 2017

Bilety na to wydarzenie dostępne są w sprzedaży za pośrednictwem oficjalnej strony festiwalu.

komentarze

comments

Polecamy