Muzyka / Nowości

Woodkid i Son Lux we wspólnym numerze – posłuchaj „Central Park”

napisane przez Łukasz Jankowski, 3 kwietnia 2017

Ubiegłoroczna edycja Montreux Jazz Festival dla fanów Woodkida była przeogromnym przeżyciem, gdyż występ ich idola został okrzyknięty najlepszym koncertem muzyka w jego karierze. Yoann Lemoine zachwyca za sprawą głębokiego i charakternego głosu, który potrafi osadzić w nietuzinkowych kompozycjach. Woodkid to klasa sama w sobie i udowodnił to nie raz, ale szwajcarski koncert można przyrównać do marzenia każdego himalaisty, czyli zdobycia wszystkich ośmiotysięczników.

Fani mają powody do radości, bo zapis z całego koncertu do sieci trafi w najbliższy czwartek. Woodkid w ramach oczekiwania na premierę postanowił podzielić się fragmentami tego przedsięwzięcia. Niedawno przyszło nam zasłuchiwać się w koncertowej wersji „Iron”, a teraz przyszedł czas na coś specjalnego. Mowa tutaj o piosence „Central Park”, która została napisana z okazji pięćdziesiątej odsłony festu w Montreux. Kompozycję zaprezentowano tylko raz, nie pojawiła się wersja studyjna, więc zapis wideo, w którym Woodkid oraz Son Lux wykonują tę piosenkę jest czymś, co zachwyci każdego fana.

Woodkid, jak do tej pory, wydał jeden długogrający album „The Golden Age”. Nie możemy narzekać na nieobecność Lemoine’a, bo bierze udział w różny projektach. Warto tutaj wspomnieć o współpracy z Mykki Blanco czy też krótkometrażowym filmie tanecznym „I Will Fall For You”. Mamy jednak poczucie, że przyszła najwyższa pora na zapowiedź drugiego długograja.

komentarze

comments

Polecamy