Muzyka / Nowości

Urbański bierze na warsztat utwór „Wracam” zespołu Sorry Boys

napisane przez Daria Solich, 10 marca 2017
Foto: Materiały prasowe

Wojtek Urbański szerzej dał się poznać jako połówka duetu RYSY. Od jakiegoś czasu jednak realizuje swoje solowe muzyczne inspiracje, angażując się w projekty muzyczne z wyjątkowymi gośćmi. Na efekt próby połączenia muzycznej wrażliwości wokalistek takich jak Justyna Święs (The Dumplings) czy Jagoda Kudlińska (LOR) z doświadczeniem i wielowymiarowym ujęciem elektronicznej materii Wojtka będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Ten czas umili nam jednak kolejna zapowiedź solowego materiału Urbańskiego, który pojawić ma się tuż przed wakacjami.

Utwór „Wracam” jest pierwszym singlem z trzeciego długogrającego krążka Sorry Boys „Roma” i też pierwszym remiksem, który trafił na solowy warsztat Urbańskiego. Mocno akustyczny w oryginale utwór nabrał nowego muzycznego wymiaru: sięgający do korzeni słowiańskiego brzmienia zyskał świeżości i rytmiki, a jednocześnie dzięki odważniejszym elektronicznym przestrzeniom nabrał rozpędu. Podobną praktykę możemy obserwować w kawałku „Father” od RYS. Piosenkowy charakter „Wracam” został zachowany, zarazem prosząc się o klubowe jego wykorzystanie.

Wraz z remiksem pojawił się także animowany klip. Wykonana przez ekipę MELT animacja tętni i żarzy się miarowo w rytm pulsu utworu. Geometryczne, nieco abstrakcyjne przestrzenie o bardzo laminarnej strukturze idealnie współgrają z mechanicznym muzycznym tworem. Z pozoru harmonijna, symetryczna jednostka załamuje się i rozsypuje w wyniku zewnętrznych bodźców, wciągając słuchacza i widza na dobre. Animacja ta, której możemy doświadczać w pełni w 360-cio stopniowym zakresie, jest pierwszym klipem stworzonym w technice VR.

Solowy materiał Wojtka Urbańskiego pod szyldem URBANSKI zostanie wydany sumptem U Know Me Records na przełomie maja i czerwca tego roku. W międzyczasie polecamy do zapętlenia „Wracam”, a także „ID„, który pojawił się w eterze pod koniec kwietnia zeszłego roku.

komentarze

comments

Polecamy