Muzyka / Nowości

So Flow zapowiada debiutancki album tytułowym singlem „Parallels”

napisane przez Magdalena Zatwarnicka, 23 października 2017
Foto: Bogdan Frymorgen

Najlepszym lekarstwem na przeżycie jesiennej pluchy jest ciepła, głęboka składanka dźwięków. Wygląda na to, że krakowska grupa So Flow planuje właśnie taki zestaw zaserwować na swoim pierwszym długogrającym albumie „Parallels”. Od czasu EPki „Live Sessions” minęły już ponad 2 lata, ale ambicja i perfekcjonizm nadal towarzyszą twórczości zespołu. Dzięki fanom, którzy podczas akcji crowdfundingowej wsparli muzyków finansowo, płyta ukaże się 4 listopada nakładem wytwórni Audio Cave.

O debiutanckim krążku mówią tak: Spędziliśmy godziny na ustawianiu mikrofonów lub samplowaniu i przepuszczaniu przez efekty dźwięków, które wcześniej zarejestrowaliśmy. Sięgnęliśmy po mnóstwo instrumentów, od tych klasycznie pięknych jak fortepian Steinway’a czy piano Wurlitzera, po nietypowe, zaskakujące, wyszperane na pchlim targu albo wygrzebane z szaf u znajomych. Będzie magicznie, tajemniczo, nostalgicznie, czasem bardzo intymnie i soulowo, a czasem potężnie i przestrzennie. Będą sample z winyli, ale również nowoczesne brzmienia wykręcane na syntezatorach i komputerach.

W ramach promocji płyty, zespół podzielił się tytułowym singlem „Parallels”, który niedawno zagościł na antenie Trójki w audycji Piotra Metza.

komentarze

comments

Polecamy