Muzyka / Wiadomości

Przeprawa przez cały wachlarz stanów oraz emocji – zobacz teaser „Peak” Tomasza Mreńcy

napisane przez Daria Solich, 13 lutego 2018
Foto: Maria Matylda Wojciechowska

Tomasz Mreńca w swojej twórczości łączy ze sobą świat muzyki akustycznej z elektroniczną. Odpowiednio preparując dźwięki, tworzy wyjątkowy klimat oparty na niebanalnych barwach starych syntezatorów, skrzypiec akustycznych i elektrycznych oraz materiałach nagranych, a następnie przetworzonych na wiele sposobów. Tomasz poszukuje wartości w niuansach brzmieniowych, świadomie wykorzystując je w pełnych napięcia kompozycjach. Paleta brzmień na płycie jest szeroka – możemy na niej usłyszeć fascynację autora dźwiękami pozornie nieidealnymi, zdekonstruowanymi, rozwibrowanymi, czy zabawę trzaskami i szumami. „Peak” to przeprawa przez cały wachlarz stanów oraz emocji: od pozytywnych i delikatnych po złe i silne. Jest to płyta bardzo przestrzenna, zróżnicowana w formie oraz – jak twierdzi autor – bardziej świadoma i osobista.

Album powstał w 2016 roku w azylu nad Bałtykiem, gdzie przez parę miesięcy Mreńca mógł spokojnie zająć się komponowaniem i nagrywaniem. Jak sam mówi, natura nie jest jego bezpośrednią inspiracją, ale pozwala mu się zresetować. Spokój zaś dał mu możliwość skupienia na pracy, tak aby stworzyć spójny materiał – mocno elektroniczny, nowatorski, balansujący między muzyką ambientalną, akustyczną i eksperymentalną.

Preorder płyty dostępny jest na stronie wytwórni Nowe Nagrania oraz na Allegro (CD i vinyl). Zapoznajcie się z teaserem płyty w pięknym video w wykonaniu Bartosza Ratajczyka:

Źródło: Materiały prasowe Nowe Nagrania

komentarze

comments

Polecamy