Muzyka / Nowości / Polecamy

Premiera: Legumina – „Probably June”

napisane przez Paulina Zając, 15 listopada 2017

Pod tajemniczą nazwą „Legumina” kryje się dwójka ludzi ze wspólną przeszłością. Rozstali się, rozdzielili swoje ścieżki życiowe, aby w końcu spotkać się i splątać je z powrotem. To pomieszanie zaskutkowało stworzeniem wspólnego materiału muzycznego. Pierwsza próba współtworzenia miała miejsce w roku 2013, aby już latem 2014 zadecydować, że zespół jest gotowy na pełnometrażowy twór. Krążek ujrzy światło dzienne 24 listopada tego roku, z tytułem tak zagadkowym jak sama nazwa zespołu – „Something Pasty and Probably Yellow”. Cała historia opowiedziana przez album zamknie się w jedenastu utworach.

„Berlin” – pierwszy singiel zapowiadający album, ukazał się w lutym tego roku intryguje słuchacza. Znajdziemy tu zarówno uroczy wokal przywodzący na myśl Kate Bush, pojedyncze gitarowe dźwięki, elektroniczną mgłę, która rozwija się i rozmywa na drugim planie, jak i riff kończący całość. Klip do piosenki stanowi wizualne dopełnienie brzmienia. Drgająca kamera, uciekające kolory i rowerowa trasa przez spokojne miasto, to właśnie takie otoczenie, jakie mogłoby godnie zobrazować to niecodzienne brzmienie.

Już dzisiaj możecie posłuchać i zobaczyć kolejny singiel promujący „Something Pasty and Probably Yellow”. „Probably June” to utwór zdominowany przez bębny i syntezatorowe dźwięki, a teledysk to sklejka krótkich filmów w formacie „Boomerang” królujących na wielu instagramowych kontach. Diametralna różnica między singlami może nam zagwarantować jedno – albumu na pewno nie prześpicie.

komentarze

comments

Polecamy