Muzyka / Polecamy / Poznaj

PREMIERA: Enigmatyczna tajemniczość w rytmie industrialnego techno. Poznajcie M00T!

napisane przez Outrave, 19 kwietnia 2017

Artyści stojący za konsoletami w trakcie występów zdecydowanie częściej lubią się kryć. Francuski duet Daft Punk przez dwadzieścia lat chował się za maskami. Ebola Ape, trójmiejski producent, występuje w klubach jako goryl. Dużo niejednoznaczności swoją twórczością wprowadza Burial, a na rodzimym poletku BOKKA czy eksperymentujący RSS B0YS. Dziś pojawia się M00T – czy dołączy do tej listy i zechce pozostać na stałe anonimowy, przekonamy się zapewne wkrótce. Informacje przysłane przez osoby odpowiedzialne za projekt są niejednoznacznie – sytuacja na pewno będzie miała ciąg dalszy.

Projekt taneczny inspirowany muzyką religijną. Scooter, Moderat i chorał gregoriański w jednym. Fuzja kultury polskiej, niemieckiej i arabskiej – tak pisze (piszą?) o sobie. Szumnie brzmiący opis znajduje swoje odzwierciedlenie w dźwiękach, choć „PontifexNitro99” nasuwa na myśl nieco inne nawiązania. W industrialnej, dusznej atmosferze kawałka słychać techno Polar Inertia albo – nomen omen, równie tajemniczego SHXCXCHCXSH. Skojarzenia luźno wędrują w stronę poszarpanego, poprzecinanego wybiciem perkusji i sampli rave’u, gdzie liczy się brudny rytm.
Kawałek został uzupełniony o wizualizacje przygotowane przez kolektyw wooom. Sakralny glitch – bo chyba tak najłatwiej to nazwać – spełnia swoją rolę, przykuwając uwagę i wraz z rozstrzeloną typografią zaostrzając apetyt na więcej.

Reszta materiału powinna pojawić się niedługo, ale szczęśliwcy z biletami na Spring Breaka będą mogli usłyszeć go przedpremierowo w Poznaniu. M00T zagra w piątek o 22:30 w klubie SQ.

Facebook: M00T

Autor: Stanisław Bryś

komentarze

comments

Polecamy