Muzyka / Wiadomości

Pierwsze szczegóły nowego albumu Baascha!

napisane przez Daria Solich, 11 kwietnia 2017
Foto: Piotr Porebsky (Metaluna)

Od premiery drugiego albumu Baascha dzielą nas niecałe dwa tygodnie. Warszawski artysta do tej pory podzielił się z nami singlem „Kind of Coma”. Do utworu pojawił się klip zrealizowany przy udziale pionu kaskaderskiego. Za całość odpowiedzialna jest Flota Filmowa z reżyserskim wsparciem Floriana Malaka.

Baasch podsyca oczekiwanie na premierę, dzieląc się z nami kolejnymi szczegółami najnowszego wydawnictwa. Za pośrednictwem swojego Facebooka zdradził wygląd okładki i tytuł płyty. Koncepcja wizualna „Grizzly Bear With A Million Eyes” została opracowana przez projektanta ZUO CORP+, Bartka Michalca. Zdjęcia wykonał Piotr Porebsky (Metaluna).

Na albumie pojawi się szereg gości. Muzycznie usłyszymy Roberta Alabrudzińskiego, który od początku istnienia projektu wspiera Baascha. Za przestrzenie zbudowane na smykach odpowiedzialny jest Tomek Mreńca (Venter), a Mirona Grzegorkiewicza (M8N, JAAA!) usłyszeć będziemy mogli na electric FX guitar. Wojtek Urbański (Urbanski, RYSY) zaś pomógł w wyprodukowaniu jednego z kawałków. Gościnnie na płycie zaśpiewa także Mary Komasa.

Ci z Was, którzy będą chcieli się zapoznać z nowym materiałem w wersji koncertowej, już niedługo będą mieli ku temu sposobność. Artysta planuje w dniu premiery albumu, czyli 21 kwietnia, specjalny live stream, który będzie do obejrzenia na Facebooku Baascha.

Dla tych, którzy preferują jednak koncertowy kontakt twarzą w twarz z artystą, też mamy dobre wieści. Premierowo Baasch wystąpi w warszawskim Niebie już 27 maja. Bilety na to wydarzenie można już zakupić przez Going.

komentarze

comments

Polecamy