Muzyka / Nowości / Poznaj

Paweł Jarosz z debiutanckim singlem

napisane przez Beata Prętnicka, 31 maja 2017

Paweł Jarosz jest zwykłym chłopakiem z sąsiedztwa, który ma swoje marzenia. Ktoś kiedyś powiedział, że one są celem, do którego trzeba dążyć. Niewątpliwie tak też jest w przypadku tego młodego twórcy z Ostrzeszowa. Na własnym blogu Jarosz wyznał, że bardzo chciałby kiedyś grać koncerty, gdzie mógłby dzielić się swoim spojrzeniem na muzykę. Ostatnie miesiące były dość trudne dla początkującego artysty, jednak upór i determinacja sprawiły, że już dziś możemy usłyszeć jego pierwszy autorski utwór. Kompozycję „$UN” porównuje się do brzmienia takich zespołów jak The Neighbourhood czy The 1975. Warto jej posłuchać, gdyż – jak sam Jarosz zapowiada – on dopiero zaczyna podbijać nasze serca i już niedługo możemy spodziewać się kolejnych autorskich nagrań.

Wcześniej nagrywałem covery, nie czułem się pewnie co do swojego własnego materiału. Teraz przyszła pora na coś swojego. Jestem w tym właściwie nowy (mam na myśli podejście do muzyki w bardziej poważny sposób niż do tej pory), mimo że na scenie byłem już nie raz. Ciągle się uczę i szukam swojego brzmienia. Jestem osobą, która nie lubi opowiadać o sobie, jednak w tekstach przychodzi mi to dużo łatwiej. „$un” jest taką sumą moich przeżyć i wniosków, jednocześnie chciałbym, żeby słuchacz interpretował go według siebie. Nie lubię rozwiązań, odpowiedzi podanych na tacy.
Jestem wielkim fanem oldschoolowych hip-hop’owych bitów, stąd też kawałek powstał na podstawie perkusji niczym z winyla. Uwielbiam też brzmienia lo-fi, co postanowiłem częściowo zawrzeć w tym utworze.
W przyszłości chcę zająć się muzyką profesjonalnie, właściwie nie widzę siebie nigdzie indziej, niż na scenie albo studiu. Zaczynam właśnie pracę nad mixtape’m, czas pokaże, co dalej z tego wyjdzie.

komentarze

comments

Polecamy