Muzyka / Wiadomości

Ólafur Arnalds wraca ze swoim materiałem do Polski!

napisane przez Daria Solich, 2 marca 2018
Olafur Arnalds, foto: Marino-Thorlacius

Islandzki producent i kompozytor, połówka duetu Kiasmos, wraca ze swoim solowym materiałem do Polski.

W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał: album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós. Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi płytami. m.in.. bestsellerowymi  „…And They Have Escaped the Weight of Darkness” i „For Now I Am Winter (2013 ). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) Gary’ego Rossa. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W zeszłym roku artysta świętował dziesięciolecie wydania swojej debiutanckiej płyty „Eulogy for Evolution 2017”. Miejmy nadzieję, że utwory z tego wydawnictwa również znajdą się w jego koncertowym secie.

Koncert odbędzie się 9 października 2018 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Podczas występu Arnalds zagra na fortepianie i instrumentach elektronicznych, a towarzyszyć mu będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy.

komentarze

comments

Polecamy