Muzyka / Nowości

Nowa porcja nostalgii od Sufjana Stevensa. Posłuchajcie premierowych utworów

napisane przez Zuzanna Zaręba, 12 października 2017

Amerykański songwriter szykuje piękne prezenty dla swoich fanów. Już niebawem, bo 20 października nakładem wytwórni Asthmatic Kitty światło dzienne ujrzy album „The Greatest Gift” zawierający dema, remiksy i odrzuty z wydanej w 2015 roku płyty „Carrie & Lowell”.

Znamy już pełną tracklistę nadchodzącego albumu:

01. Wallowa Lake Monster
02. Drawn to the Blood (Sufjan Stevens Remix)
03. Death with Dignity (Helado Negro Remix)
04. John My Beloved (iPhone Demo)
05. Drawn to the Blood (Fingerpicking Remix)
06. The Greatest Gift
07. Exploding Whale (Doveman Remix)
08. All of Me Wants All of You (Helado Negro Remix)
09. Fourth of July (900X Remix)
10. The Hidden River of My Life
11. City of Roses
12. Carrie & Lowell (iPhone Demo)

Właśnie otrzymaliśmy przedsmak materiału w postaci nowego singla „Wallowa Lake Monster”. Utrzymany w stylistyce „Carrie & Lowell” w przejmującym tekście splata z sobą motywy biblijne z osobistą mitologią, bolesną relacją muzyka z matką. Muzycznie zaś przynosi charakterystyczne cechy twórczości Stevensa: delikatny wokal, folkowy fingerpicking połączony z subtelną elektroniką i barokową ornamentacją.

To nie koniec nowości. 27 października ukaże się soundtrack do najnowszego filmu Luca Guadagnino „Call Me By Your Name” na którym znajdziemy kompozycje Ryuichi Sakamoto oraz dwa utwory skomponowane przez Stevensa na potrzeby filmu. Fragment jednej z nich „Mystery of Love” usłyszymy w trailerze. „Call Me By Your Name” (w pol. wersji – „Tamte dni, tamte noce”) będzie można obejrzeć przedpremierowo podczas tegorocznej edycji American Film Festival, która odbędzie się w dniach 24-29.10 we Wrocławiu.

 

komentarze

comments

Polecamy