Muzyka / Nowości / Teledyski

Mikromusic z tytułową zapowiedzią nowego albumu „Tak mi się nie chce”

napisane przez Beata Prętnicka, 16 października 2017
Foto: Materiały prasowe

Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński powracają z nową muzyką. Jeszcze tylko kilkanaście dni musimy poczekać na wyjątkowy album projektu Mikromusic. „Tak mi się nie chce” ma być albumem „piosenkowym”, nawiązującym klimatem do lat 60-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Tym razem zrezygnowano jednak ze wsparcia wytwórni, a nadchodzące wydawnictwo zostanie wydane niezależnie.

Tytułowa kompozycja „Tak mi się nie chce” to już drugi zwiastun wspomnianego albumu. Do pracy nad teledyskiem zaproszono autorki jednego z poprzednich klipów zespołu, „Bezwładnie” – Kaśkę Sarnowską i Katię Priwieziencew, laureatki nagrody YACH za wspomniane dzieło. Główne role grają Wojciech Mecwaldowski („Pastempomat”, „Hipster”) oraz Anita Jancia-Prokopowicz („Mimo wszystko”).

Szósty studyjny album Mikromusic „Tak mi się nie chce” ukaże się 30 października 2017 roku. Wydawnictwo zostało sfinansowane przez wiernych fanów grupy dzięki zbiórce crowdfundingowej i jest promowane również poprzez singiel „Synu”, który pojawił się na Liście Przebojów Trójki. Premierowy materiał będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej.

Najbliższe daty:
03.11. Lublin – Centrum Spotkania Kultur
05.11. Kraków – Forty Kleparz
09.11. Białystok – Zmiana Klimatu
10.11. Warszawa – Klub NIEBO
24.11. Bydgoszcz – Klub El Jazz
30.11. Toruń – Klub Od Nowa
02.12. Katowice – Kinoteatr Rialto
03.12. Łódź – Klub Wytwórnia
08.12. Szczecin – Trafostacja Sztuki
09.12. Wrocław – Radio RAM
16.12. Olsztyn – Klub Andergrant
17.12. Gdańsk – Stary Maneż

komentarze

comments

Polecamy