Muzyka / Poznaj

Melika – elektroniczna podróż w czasie

napisane przez Dominika Bednarczuk, 3 grudnia 2016
Foto: Materiały prasowe

Wrocławska wokalistka Melika, przy wsparciu instrumentalisty i realizatora Pawła Rycherta, wydała kilka dni temu płytę, której magiczny wydźwięk i dawka lirycznych refleksji całkowicie nas oczarowała. Ta młoda artystka działa na scenie muzycznej już od dłuższego czasu, bowiem przez wiele lat udzielała się w różnorodnych projektach, po czym postanowiła wykorzystać swoje okazałe doświadczenie i skupić się na solowym projekcie. Elektryzującym utworem Spokój utorowała sobie muzyczną drogę, która doprowadziła ją do wydania albumu bogatego w porządną dawkę bardzo dobrej elektroniki.

Co gra?

Muzykę Meliki bardzo trudno zaszufladkować, ponieważ w jej utworach możemy odnaleźć naprawdę sporą gamę różnorodnych muzycznych wpływów, jednakże gatunkiem przewodnim jest tutaj niebanalna elektronika, która jest podstawą większości jej utworów. Cały materiał znajdujący się na najnowszej płycie artystki wydaje się być bardzo dobrze przemyślany, a każda kompozycja zachwyca zarówno od strony lirycznej, instrumentalnej, jak i również wokalnej.

Czego posłuchać?

Utworem, na który w szczególności warto zwrócić uwagę jest subtelny kawałek Body, w którym delikatne dźwięki cymbałków i ciepły głos Meliki automatycznie przywołują uśmiech na twarzy. Również intrygujący Will The Spell Fulfill, akustyczny Bubble oraz przejmujący Man&Stars to dzieła, których wręcz trzeba posłuchać. Intensywne wrażenia gwarantowane!

komentarze

comments

Polecamy