Muzyka / Nowości / Teledyski

król wraca w pięknym stylu – zobacz „Całą ciszę/ POKÓJ NOCNY”

napisane przez Daria Solich, 10 lutego 2018
Foto: Paweł Zanio

Błażej Król dał się dobrze poznać w kilku projektach, dając upust swojej twórczej mocy jako część grupy Kawałek Kulki, połówka duetu UL/KR, jedna trzecia Kobiety z Wydm czy też solowo jako KRÓL. Po trzech latach od wydania mocno docenionego w środowisku muzycznym albumu „Wij” KRÓL dzieli się nowym utworem, zapowiadając powrót w pięknym stylu.

KRÓL to niezwykle płodny i zdolny artysta, realizujący w swojej twórczości szeroki zakres inspiracji. Chłodne i zarazem eteryczne brzmienia, mocny akcent elektroniczny i to, co charakteryzuje najbardziej twórczość KRÓLA, czyli nietuzinkowa warstwa tekstowa ugruntowały mocno jego pozycję w świadomości słuchacza. Po wydaniu albumu „Wij”, nominacja Błażeja Króla do Paszportów Polityki sprawiła, że artysta podniósł sobie wysoko poprzeczkę. Kolejne i póki co ostatnie solowe wydawnictwo KRÓLA, „Przez Sen”, zwiększyło oczekiwania względem kolejnych produkcji, a te pojawią się już niebawem, gdyż artysta zapowiedział czwarty solowy krążek.

Najnowszą płytę KRÓLA „Przewijanie na podglądzie”, której premiera datowana jest na 16 marca tego roku, promuje singiel „Całą ciszę/POKÓJ NOCNY”. Wraz z pozornie pozytywnym utworem artysta dzieli się klipem autorstwa Krzysztofa Kujawskiego.

komentarze

comments

Polecamy