Muzyka / Nowości / Wiadomości

KARI zapowiada trzecią płytę i dzieli się nowym singlem – zobacz „Talk To Me”

napisane przez Daria Solich, 29 maja 2017
Foto: Zuza Krajewska

KARI jest jedną z ciekawszych wokalistek polskiej sceny alternatywnej. Prasa nagrodziła ją nagrodą główną magazynu HIRO 2012, a także była nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Artystka gościła na scenach takich polskich festiwali jak Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival.

W jej dorobku dotychczas znajdują się dwa albumy – „Daddy Says I’m Special” z 2011 roku oraz „Wounds and Bruises” z 2013, obie wydane sumptem wytwórni NEXTPOP. Od wydania ostatniego minie niedługo cztery lata, więc wiadomość o kolejnym, trzecim już w dorobku artystki ze Świnoujścia krążku cieszy nas niezmiernie!

„I AM FINE” ujrzy światło dzienne już 9 czerwca i zawierać będzie jedenaście autorskich kawałków. „I AM FINE” to całkowicie nowy rozdział w jej twórczości. KARI porzuca dotychczasowe skojarzenia z Bat For Lashes czy Lykke Li, ewoluując i modyfikując swój styl kompozycyjny. Na następcy „Wounds and Bruises” bliżej jej muzycznie do Grimes, The Knife, MØ czy Björk, a nowy materiał cechuje poziom zachodnich produkcji. Na płycie usłyszymy współpracę KARI z brytyjskimi muzykami sceny elektronicznej – Thomasem Truemanem oraz Mountain Rangem. W warstwie lirycznej wspiera ją gitarzysta Ryan Carins, a za produkcję odpowiedzialna jest sama KARI. Artystka tym samym serwuje różnorodną nastrojowo, aranżacyjnie i brzmieniowo dopracowaną całość, której przedsmak zdradza w najnowszym singlu, z którym zapoznać się możecie poniżej.

Okładka albumu „I Am Fine”

Za oprawę graficzną krążka odpowiedzialna jest Zuza Krajewska – podobnie jak przy poprzedniej płycie KARI. Jest ona również autorką teledysku do znanego z „Wounds and Bruises” singla „Hurry Up”.

komentarze

comments

Polecamy