Muzyka / Wiadomości

Fink nie zwalnia tempa i zapowiada album „Resurgam”

napisane przez Łukasz Jankowski, 3 sierpnia 2017
Foto: Marek Wilczyński

3Fink dopiero co wydał album „Sunday Night Blues Club, Vol. 1”, a już zapowiada kolejny krążek. „Resurgam” oznacza powstanę ponownie i będzie to szósty studyjny album w dorobku muzyka. Artysta podkreśla, że nigdy nie bał się eksperymentować i nowy materiał ma brzmieć odważniej niż wcześniej zaprezentowane kompozycje. Fink tak wypowiada się o krążku:

Byłem świeżo po trasie Blues, zniszczony głos, złamane paznokcie, pot po ostatnim bisie jeszcze był na gitarze. W pierwszym tygodniu mieliśmy się tylko rozłożyć i przygotować, ale już po czwartym dniu nagraliśmy „Resurgam”, nawet za bardzo nie rozgrzewając się.

Album zawdzięcza swój tytuł łacińskiej inskrypcji, którą odnajdziemy w starym kościele w rodzinnym mieście muzyka. Energetyczny nastrój na wydawnictwie ma zapewnić Flood, który współpracował wcześniej z PJ Harvey czy też The Killers. Dziesięć kawałków zarejestrowano w dwa miesiące w londyńskim studiu Assault & Battery.

Tracklista „Resurgam”:

1. Resurgam
2. Day 22
3. Cracks Appear
4. Word To The Wise
5. Not Everything Was Better In The Past
6. The Determined Cut
7. Godhead
8. This Isn’t A Mistake
9. Covering Your Tracks
10. There’s Just Something About You

Możemy zapoznać się również z kawałkiem promującym nadchodzące wydawnictwo, którego premiera odbędzie się piętnastego września.

komentarze

comments

Polecamy