Muzyka / Nowości

„Dziecinada” w wykonaniu SALK, czyli nowy numer od zespołu

napisane przez Łukasz Jankowski, 11 kwietnia 2017
Foto: Paula Koszut

SALK to krakowski zespół utworzony przez trzech muzyków oraz poetę, którego nazwa wywodzi się od animacji „Song of the Sea” oraz inspiracji mitologią celtycką. Zespół w zgrabny sposób łączy tradycyjne instrumenty z nowoczesnymi dźwiękami oraz wyszukaną poezją. Do premiery ich debiutanckiego wydawnictwa nie pozostało dużo czasu, gdyż z „Matroniką” będziemy mogli zapoznać się już 21 kwietnia. W ramach oczekiwania możemy zasłuchiwać się kolejnym kawałkiem promującym ten album, czyli „Dziecinadą”.

Kawałek jest drugim singlem promującym album, a muzykę do niego skomponowali Marcela Rybska oraz Michał Sarapata. Natomiast za napisanie słów odpowiedzialny został Kamil Kwidziński. Zespół tak wypowiada się o premierowym nagraniu:

„Dziecinada” jest jednym z najpogodniejszych utworów, jakie będzie można usłyszeć na albumie. „Gęsty wokal”, przywodzący na myśl wielkomiejski pęd, skontrastowany jest tutaj z syntetycznym basem oraz elektroniką, która brzmi świeżo, wiosennie. Ta elektroniczna i dzika natura utworu rozjaśnia tęsknotę i naiwność, która od początku do końca dominuje w warstwie tekstowej. „Dziecinada” to pędzący smutek, podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu pierwotnego uczucia, z nadzieją, że to uczucie rzeczywiście istnieje. Doskonale wydaje się to rozumieć Dorota Tylka, odpowiedzialna za grafiki oraz lyric video, towarzyszące utworowi.

W dniu premiery płyty, Poznaniacy będą mogli zapoznać się z materiałem w odsłonie live, gdyż band wystąpi w ramach Enea Spring Break. Koncert odbędzie się w klubie Dragon o godzinie 19:00.

komentarze

comments

Polecamy