Muzyka / Nowości

Drugi album już w drodze. Bobby the Unicorn przedstawia „Syreni śpiew”

napisane przez Daria Solich, 28 kwietnia 2016
Foto: Materiały prasowe

Rok 2014 minął dla Darka Dąbrowskiego pod znakiem debiutanckiej płyty „Utopia”. Solowy materiał gitarzysty z Warszawy zdradził nie tylko jego zamiłowanie do wydobywania dźwięków ze starych instrumentów, ale przede wszystkim folkową wrażliwość zaklętą w słowach.

Ten rok zaś dla Bobby the Unicorna zapowiada się równie ciekawie. Artysta ujawnił na swoim facebookowym fanpage’u wieść o premierze nowej płyty. Data nie została podana, natomiast wiemy już, że nowy materiał pojawi się w całości jesienią.
Przedsmakiem zbliżającego się wydawnictwa jest najnowszy singiel opatrzony tytułem „Syreni śpiew”. Wciąż słyszymy tutaj gitarę, występującą w akompaniamencie elektronicznych subtelności. Na uwagę zasługują tutaj wtopione w kompozycje detale, które przywodzą na myśl dźwięki pochodzące z gier z lat ’90. Lyric video do utworu, osadzone w gejmerskiej stylistyce, przygotowała Kara Mateusiak.

Bobby the Unicorn na swoim koncie zanotował występy na Open’er Festival, OFF Festival, Spring Break Showcase Festival, a także SoundriveFest i Sofar Sounds Warsaw. Projekt zakłada na maj występ w kilku miastach polski, m.in. Warszawie, Busku-Zdrój, Lublin, Tarnobrzeg, w ramach trasy SOLO ACT TOUR ’16.

komentarze

comments

Polecamy