Muzyka / Wiadomości

Doldrums z „Esc” w listopadzie dwukrotnie zatrzęsie polską publicznością

napisane przez Daria Solich, 13 września 2017
Foto: Jonathan Hyde

Doldrums ma na swoim koncie dwa występy w ramach Boiler Room oraz współpracę z takimi grupami jak Black Dice, Grimes czy Guy Dallas. Wydany nakładem kultowej SubPop album „The Air Conditioned Nightmare” pozwolił Airickowi wystąpić w 2015 roku w ramach OFF Festivalu. Teraz z najnowszą pozycją w swojej dyskografii „Esc”, artysta wraca do Polski na trzy koncerty.

Wydany  końcem czerwca sumptem „Esc” jest powrotem Doldrums do noise’owych korzeni, ale też i ukłonem w stronę trip-hopowych rozwiązań, przejawiających się w mocno dynamicznych hi-hatach i pulsującej elektronice. Materiałowi nie brakuje także mocno osadzonej w pogłosach przestrzeni, która nie dość, że pogłębia wielowarstwowość „Esc”, to stanowi pewną opozycję dla miejcami agresywnych brzmień.

Doldrums zaprezentuje swój nowy materiał w klubie Re, w warszawskim Pogłosie i sopockich Dwóch Zmianach w ramach „Thee New Normal Tour 2017”. Zespołowi towarzyszyć będzie support, Kanadyjka Petra Glynt, łącząca art punk z elektroniką. Petra udziela się też na roto tomach na ostatnim albumie Doldrums.

Szczegóły:

Kraków
Gdzie?: Klub Re
Kiedy?: 6 listopada 2017
Bilety: bd

Warszawa
Gdzie?: Klub Pogłos
Kiedy?: 7 listopada 2017, start: 19:30
Bilety: 30zł przedsprzedaż / 40zł w dniu koncertu

Sopot
Gdzie?: Dwie Zmiany
Kiedy?: 8 listopada 2017
Bilety: bd

Poznań
Gdzie?: Pod Minogą
Kiedy?: 9 listopada 2017
Bilety: bd

komentarze

comments

Polecamy