Muzyka / Wiadomości

BOKKA tytułem, okładką i datą premiery zdradza szczegóły trzeciego krążka!

napisane przez Daria Solich, 13 lutego 2018
Foto: Filip Blank

Mistyczna mgła, która roztacza się wokół tej grupy jest równie pociągająca, co brzmienia przez nich prezentowane. Na swoim koncie mają dwa długogrające krążki – „Bokka” i „Don’t Kiss and Tell” – które prezentują muzykę z pogranicza rocka, elektroniki i alternatywy. Po zapowiedziach powrotu do studia BOKKA zdradza okładkę, tytuł i datę premiery trzeciego wydawnictwa.

20 kwietnia, za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe, ukaże się trzeci album BOKKI zatytułowany „Life On Planet B”. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka „Don’t Kiss and Tell” z 2015 r. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

„Z Danielem pracuje nam się świetnie. Jest niezwykle osłuchany i wyjątkowo uporządkowany, co w tym zawodzie jest rzadkością. To człowiek, na którego zawsze można liczyć. Niewielu wie też o tym, że najbardziej kręci go muzyka elektroniczna, co dla nas było istotnym kryterium w doborze osoby, z którą moglibyśmy współpracować” – deklaruje zespół.

Na nowej płycie BOKKA ujawnia swoją własną planetę – Planetę B, na której „często świeci słońce, a gdy zapada noc jest tak ciemno, że widać wszystkie gwiazdy. Tam czujemy się najbliżej kosmosu. Planetę B zamieszkują niezliczone gatunki ptaków, egzotyczne koguty, kury, pies oraz dwie wiewiórki”. Album wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczny i zmysłowy, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią. BOKKA nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant-pop.

Materiał premierowo będzie można usłyszeć na tegorocznej edycji Spring Break krąży 20.04 w Starym Maneżu w Gdańsku.

Tracklista „Life on Planet B”:
1. „Day 1”
2. „In Love With The Dead Man”
3. „Secret Void”
4. „Forgive Me”
5. „Take My Hand”
6. „Paper Fuse”
7. „Button”
8. „Hello Darkness”
9. „Breach”
10. „Run For Yourself”

Okładka „Life On Planet B”. Maska autorstwa Mateusza Osadowskiego.

Źródło: Materiały prasowe

komentarze

comments

Polecamy