Film / Kultura

Znamy pierwsze szczegóły trzeciego sezonu „Stranger Things” – co czeka bohaterów?

napisane przez Daria Solich, 25 stycznia 2018

Początek tego roku to naprawdę wyczerpujący okres dla obsady serialu. Zarówno obecność głównych bohaterów serii na Złotych Globach, jak i całkowite przejęcie czerwonego dywanu podczas ceremonii rozdania SAG Awards, odsunęły nieco w czasie powrót ekipy na plan do Hawkins. Dzieciaki zbierające laury za ostatnie sezony Stranger Things wrócą tam już tej wiosny.

W związku z oczekiwaniem na nowe odcinki Shawn Levy uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat szczegółów trzeciego sezonu. Wiemy już, że premiera kolejnej serii będzie miała miejsce końcem tego lub początkiem przyszłego roku. Scenarzyści ustalili już, co czeka każdą z postaci. Te historie ekipa na planie będzie starała się zamknąć w ośmiu lub dziewięciu odcinkach, w zależności od tego ile szczegółów będzie zawierała każda scena i epizod.

Levy zdradził, że postać grana przez Noah Schnappa, Will Byers, po wyczerpujących wątkach jego postaci odpocznie od dramatycznych wydarzeń z poprzednich sezonów. Scenarzyści uwzględnią go w bieżących wydarzeniach, ale uwzględnią też walkę nastolatka z traumą powstałą w wyniku wpływów Drugiej Strony. I choć mogłoby się wydawać, że poważne zagrożenie minęło, producent zdradza, że zło, z którym będą walczyć bohaterowie w nadchodzących odcinkach, będzie miało nowe źródło.

Will Byers w 2 sezonie Stranger Things.

Okazuje się także, że powstały w drugim sezonie bromance Steve’a i Dustina będzie miał swoją kontynuację w kolejnych odcinkach. Sam Gaten Matarazzo, odtwórca roli Dustina, wyraził nadzieję na więcej uwagi dla tych dwojga:

W sezonie drugim ten wątek był równie uroczy, co niespodziewany. Teraz, gdy się tego oczekuje, chciałbym, by mieli więcej kontaktu, widzieć jak się poznają. Chciałbym dla nich takiego połączenia, jaki mieli przez ten rok – jakby byli braćmi.

Aktor podkreśla, że Dustin nie ma rodzeństwa, a filmowy ojciec go opuścił. Stąd jego bohater szuka starszego wzoru, który przejąłby tę rolę:

On nigdy tego nie doświadczył. Czuję, że Steve jest zdecydowanie kimś, kto w takim sensie mógłby dla Dustina być taką właśnie osobą.

Steve i Dustin w 2 sezonie Stranger Things.

Producent serialu Shawn Levy uchylił rąbka tajemnicy jeszcze jednej kwestii. Pojawiający się w poprzedniej serii wątek Billy’ego i pani Wheeler , mamy Mike’a, w szlafroku będzie miał kontynuację. Levy zdradza, że w pani Wheeler jest coś, co może czynić ją podatną na wszelkiego rodzaju wpływy w trzecim sezonie. Czyżbyśmy tym samym dostali wskazówkę gdzie, a raczej w kogo, zaatakuje nowa, zła siła?

komentarze

comments

Polecamy