Foto / Kultura

Relacja światła i fotografii, czyli warszawska wystawa „LUX”

napisane przez Łukasz Jankowski, 19 września 2016
Zdjęcie z cyklu "Autoportrety wyciszone" Magdy Hueckel

Fundacja Archeologii Fotografii postanowiła zorganizować specjalną wystawę o nazwie „LUX”, której głównym zagadnieniem będzie zaprezentowanie korelacji między światłem a fotografią. Całość odbędzie się w galerii fundacji (24 września – 14 października 2016) i zostaną zaprezentowane dzieła takich artystów jak Karolina Breguła, Przemek Dzienis, Magda Hueckel i Szymon Rogiński.

Światło oraz fotografia do dwa nierozrywalne czynniki, które cały czas inspirują twórców do tworzenia swoich dzieł. Naukowo tę zależność nazwano promieniowaniem optycznym i przez cały czas jest wykorzystywana przez artystów, aby zaprezentować różne walory światła. Kolejną okazję do uświadczenia tej zależności będzie wystawa Fundacji Archeologii Fotografii, która jest częścią idei projektów, w których zaprasza się artystów, aby zgłębić ważne zagadnienia dla historii oraz fotografii.

Wystawie będzie towarzyszyć książka o takim samym tytule, w której pojawią się współczesne oraz archiwalne dzieła dotyczące światła takich artystów jak Wojciech Zamecznik, Mariusz Hermanowicz, Zbigniew Dłubak.

komentarze

comments

Polecamy