Film / Kultura

Nowy serial Netflixa adaptacją sagi „Wiedźmin”

napisane przez Łukasz Jankowski, 17 maja 2017
Foto: Materiały prasowe

Andrzej Sapkowski za pomocą słów wykreował niecodzienne uniwersum, w którym rozkochali się się czytelnicy nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Do jeszcze większej popularności książek przyczyniły sie gry komputerowe stworzone przez CD Project RED. Takie uniwersum prosiło się o stworzenie filmowej lub serialowej adaptacji, ale jak wiemy „Wiedźmin” nie miał do tego szczęścia. Dzisiejsza wiadomość rozbudziła nadzieję wielu fanów książkowego pierwowzoru.

Netflix na swoim koncie ma wiele wspaniałych seriali, które swoim rozmachem mogą zawstydzić wiele telewizyjnych produkcji. To właśnie ta platforma VOD zrealizuje serialową adaptację wcześniej wspomnianej sagi z pomocą Platige Image. Serial zapowiada się o tyle ciekawie, gdyż osobą współpracującą z artystycznym konglomeratem jest Tomasz Bagiński. Czy z połączenia wcześniej wspomnianych elementów zostanie stworzone coś widowiskowego? Mamy nadzieję, że tak!

Nadzieję podsyca to, że konsultantem przy tworzeniu serialu będzie autor książkowej sagi, czyli Andrzej Sapkowski, który tak wypowiada się o projekcie:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Na razie informacji na temat serialowego „Wiedźmina” znamy niewiele. W ramach oczekiwania możemy przypomnieć sobie jeden z najpiękniejszych momentów z growej opowieści:

komentarze

comments

Polecamy