Kultura

Dłuży Wam się podróż pociągiem? Kolej na kino z legalnych źrodeł!

napisane przez Daria Solich, 8 września 2017
Foto: Spider's Web

Fundacja Legalna Kultura i popularny przewoźnik – PKP Intercity – łączą siły we wspólnym projekcie. „Kolej na kino” polega na uruchomieniu wagonów kinowych w dwóch pociągach obsługiwanych przez PKP Intercity.

Wagony dla kinomanów dotyczą dwóch pociągów relacji: Warszawa – Gdynia – Warszawa (TLK Rataj) oraz Warszawa – Zakopane – Warszawa (EIC Tatry). Pasażerowie decydujący się na przejazd tymi kursami nie ponoszą dodatkowych opłat, bilet na tych trasach kosztuje tyle samo, ile bilet drugiej klasy w zwykłych wagonach.

O repertuar kinowy zadbała Legalna Kultura. Wśród filmów znajdują się produkcje Woody’ego Allena („Vicky Christina Barcelona”, „O północy w Paryżu”), ale i nie zabraknie rodzimego akcentu – zobaczyć będzie można nagradzaną polską animację „Jak uratować mamę” czy „Carte Blanche” z Arkadiuszem Jakubikiem i Andrzejem Chyrą . Więcej szczegółów tutaj.

W projekcjach nie będą przeszkadzały nam reklamy. Zamiast nich będzie moża ujrzeć zwiastuny nadchodzacych premier oraz spoty Legalnej Kultury. Kupując bilet nie zapomnijcie poprosić o miejsce w wagonie kinowym. Inicjatywa wspiera kinematografie pozyskiwaną z legalnych źródeł.

komentarze

comments

Polecamy