Kultura / Sztuka

Björk gościem Open University jedenastej edycji Art & Fashion Forum

napisane przez Łukasz Jankowski, 13 października 2017
Foto: Santiago Felipe

Stary Browar w październiku stał się ośrodkiem sztuki, mody oraz pozytywnych wibracji, które emanują na zmysł estetyczny uczestników. Wszystko to za sprawą jedenastej edycji Art & Fashion Forum, które organizowane jest co roku przez poznańską galerię, a powstało z inspiracji Grażyny Kulczyk. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „AI – Cyber Creative” o czym organizatorzy przypominają na każdym kroku. W ramach AFF możemy oglądać niezwykłą wystawę „Björk Digital”, ale Stary Browar razem z Grażyną Kulczyk przygotowali więcej dla fanów islandzkiej artystki.  Dwudziestego pierwszego października odbędzie się Open University jedenastej edycji Art & Fashion Forum, podczas którego będziemy mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach oraz avatarowym show realizowanym na żywo wprost od Björk. Warto tutaj wspomnieć, że w przedsięwzięciu może wziąć udział każdy zainteresowany, gdyż wstęp jest darmowy. Open University odbędzie się na „Szachownicy” Starego Browaru i będzie składać się z czterech części:

#1 Case studies „Be first or follow the crowd”
11.30-14.00

Prezentacje success story, w których wykorzystanie nowych technologii miało kluczowe znaczenie. Dlaczego warto być liderem i przecierać nowe szlaki?

Wystąpienia: Jessica Mercedes Kirchner (autorka bloga o tematyce modowej i life stylowej), Natalia Maczek (współzałożycielka i właścicielka marki MISBHV), dr Aleksandra Przegalińska (filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, sztucznej inteligencji; MIT Center for Collective Intelligence/Uniwersytet Koźmińskiego), Agnieszka Pociecha (Corporate Planning Manager Burberry, wykładowca London College of Fashion).

#2 Creative industry, will AI become our new way of creativity?
14.00-15.00

Praktycy o wykorzystaniu AI w branży kreatywnej: jak zmienia ich zawód, rynek – perspektywa optymistyczna czy pełna obaw?

Moderator: Karolina Sulej, Wysokie Obcasy/Wysokie Obcasy Extra.
Uczestnicy panelu: Jeii Hong (współpracuje z luksusowymi markami sektorów modowych, beauty, life-style; pracowała dla Burberry i Stella McCartney jako Creative Service Director), Roma Gąsiorowska (aktorka i twórczyni artystyczno-edukacyjnej platformy W-Arte!), Karolina Pięch (projektantka, doświadczenie zdobywała w domach mody Alexander McQueen oraz Balenciaga).

#3 Björk Digital „Why and How”?
15.00-16.00

Jak i dlaczego wystawa stała się rzeczywistością (z technologicznego i kreatywnego punktu widzenia). Rozmowa z twórcami wystawy Björk Digital. Moderator: Piotr Metz, Trójka.
Uczestnicy: Marco Perry (sound), Andrew Melchior (VR)

#4 Being in cyber space
16.00-17.00

Rozmowa z awatarem Björk z udziałem publiczności. Moderator: Piotr Metz, Trójka.

komentarze

comments

Polecamy