Film / Kultura

Aidan Gillen jako James Joyce w nowym filmie Roberta Mullana

napisane przez Łukasz Jankowski, 1 września 2017
Foto: Materiały prasowe/HBO

Aidan Gillen zachwycił w „Grze o tron”, gdzie wcielił się w postać przebiegłego Littlefingera. Mimo że aktor jest najbardziej rozpoznawalny za sprawą tej roli, to nie możemy zapominać o jego pozostałych aktorskich wcieleniach. Warto tutaj wspomnieć o roli Paula Serene’a z „Quantum Break”, czyli gry stworzonej przez Remedy Entertainment, która była połączona z serialem.

Teraz możemy przypuszczać, że w przyszłości Gillen zachwyci nas nieraz, a to wszystko za sprawą współpracy z Robertem Mullanem, który jest reżyserem produkcji „James and Lucia”. Nowe dzieło reżysera ma opowiedzieć o historii legendarnego pisarza Jamesa Joyce’a, który musi zmagać się z chorobą córki oraz swoimi niedyspozycjami fizycznymi – autor był niemalże niewidomy.

Aidan Gillen wcieli się w główną postać, której historia zostanie przedstawiona w czasie powstawania książki „Finneganów tren”. Pisarz w tym czasie musiał opiekować się Lucią, która była schizofreniczką. Wiele źródeł podawało, że choroba wynikła przez burzliwy romans z Samuelem Beckettem. Materiał źródłowy przedstawia się imponująco, więc mamy nadzieję, że otrzymamy poruszającą historię wartą zapamiętania.

Jak do tej pory nie została zdradzona pozostała obsada filmu. Wiemy tylko tyle, że prace nad produkcją ruszą w przyszłym roku.

komentarze

comments

Polecamy