Warszawskie NIEBO z jedynym koncertem Perfume Genius w Polsce

napisane przez Beata Prętnicka, 8 maja 2017
Foto: Inez and Vinoodh

Perfume Genius, czyli projekt Mike’a Hadreasa uosabia to, co najlepsze w światowej alternatywie. Jego poprzedni album „Too Bright” był przełomowy w karierze. Inteligentne czerpanie z kwintesencji lat 70. i 80. ubiegłego wieku, czy też współpraca z wybitnymi osobami – Adrian Utley (Portishead) czy John Parish (PJ Harvey) – nie mogło skończyć się inaczej, jak tylko uznaniem zarówno krytyków jak i fanów takich artystów jak David Bowie, Antony and the Johnsons czy Swans. Single takie jak „Queen” czy „Fool” są przypieczętowaniem tych opinii.

Najnowsze dyskograficzne dziecko Mike’a „No Shape” zdaje się potwierdzić ten trend. Wydawnictwo nazwane jest „czystą dekadencją” zarówno przez prestiżowy serwis Pitchfork, jak i naszą recenzentkę nie bez powodu. Perfume Genius dokonuje w nim fuzji muzyki wywołującej więcej pozytywnych emocji ze swoim charakterystycznym, anielskim wokalem.

Dla fanów intrygujących połączeń autorstwa Amerykanina mamy dobrą wiadomość: Mike wraz z zespołem już w wakacje odwiedzą warszawski klub NIEBO.

Kiedy? 14 sierpnia 2017
Gdzie? Warszawa, klub Niebo
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż) / 65 zł  (w dniu koncertu)
Organizator: Automatik

komentarze

comments

Polecamy