Lor, Tolstoys i Norbert Kristof w poznańskiej Meskalinie

napisane przez Daria Solich, 31 stycznia 2018
Foto: Materiały prasowe

„new kids from the bloc” to międzynarodowy projekt prezentujący najbardziej interesujących artystów we wschodniej Europie. Na co dzień działają w mediach społecznościowych, ale tym razem odwiedzają Poznań, by 22 lutego w Klubokawiarni Meskalina zaprezentować publiczności Lor (PL), Tolstoys (SK) oraz Norberta Kristoffa (HU).

Lor to grupa tworzona przez utalentowane nastolatki z Krakowa. Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem Jagody Kudlińskiej, wokalistki. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy. W zeszłym roku dziewczyny wystąpiły m.in. na OFF Festival i Orange Warsaw Festival, obecnie pracują nad debiutanckim albumem.

Tolstoys, dreampopowy zespół założony przez Elę Talstovą w 2016 roku, pochodzą ze Słowacji. Po dobrze przyjętych dwóch singlach i roku działalności wydali debiutancki album “Botanika”, z miejsca stając się jednym z najciekawszych zjawisk na lokalnej scenie elektronicznej. Do tej pory zagrali na wielu znaczących zagranicznych festiwalach jak m.in. Pohoda Festival, MENT Ljubljana czy ESNS.

Norbert Kristof, węgierski singer-songwriter, od początku kariery inspirował się twórczością takich artystów jak Damien Rice czy Elliot Smith. Od 2007 roku zdołał wydać aż 14 EP’ek i albumów długogrających. Oprócz własnych kompozycji, często wciela się w rolę co-writera, tworzy również muzykę do reklam i telewizji.

Szczegóły:
Kiedy?: 22 lutego 2018, start 19:00
Gdzie?: Poznań, klubokawiarnia Meskalina
Bilety: I pula 20zł, II pula 25zł do nabycia za pośrednictwem Biletomat.pl

Źródło: Materiały prasowe

komentarze

comments

Polecamy