Flying Lotus i Thundercat wracają do stolicy z showcasem Brainfeedera!

napisane przez Maciej Kondraciuk, 24 maja 2017
Foto: Materiały prasowe

Brainfeeder to powstała w 2008 roku niezależna wytwórnia skupiająca głównie muzyków grających elektronikę i instrumentalny hip-hop, ale i nie tylko. Flying Lotus, założyciel labelu, a także kilkoro jego przyjaciół (i zarazem podopiecznych) – Thundercat, Dorian Concept i Jameszoo – zawitają do warszawskiej Progresji 20 czerwca w ramach jednego z dosłownie trzech na całym świecie showcase’ów Brainfeedera.

Głowa wytwórni, producent Flying Lotus, jest niczym kameleon i potrafi się doskonale odnaleźć we wszystkim, począwszy od IDM-u przez glitch hop i instrumentalny hip-hop po nu jazz, wonky czy hip-hop (tu już jako Captain Murphy). Bogatą dyskografię Stevena Ellisona zamyka piąty studyjny album „Your Dead!” sprzed trzech lat. Mimo że w 2015 roku przy okazji promowania owego albumu FlyLo zagrał dwa niesamowite koncerty w stołecznym Teatrze Studio, to niewykluczone, że tym razem przyjedzie do Warszawy już z nowym repertuarem. Na początku bieżącego roku premierę miał wyreżyserowany przez Ellisona film „Kuso”, na potrzeby którego skomponowany został nowy materiał.

Po udanym występie na OFF Festivalu i koncercie w ramach World Wide Warsaw, Thundercat zaszczyci nas kolejnym występem w Polsce w przeciągu roku. Stephen Bruner przyjedzie promować swój trzeci album, świetnie przyjęty przez fanów i krytyków „Drunk”. Jego twórczość docenili między innymi Erykah Badu, Childish Gambino, a nawet sam Kendrick Lamar, którzy zaprosili Thundercata do współpracy przy ich własnych projektach.

Austriacki kompozytor i producent Dorian Concept może faktycznie nie jest związany z Brainfeederem, ale doskonale zna się z Flying Lotusem – przez pewien okres grał jako jego klawiszowiec. Kolaborant The Cinematic Orchestra ma na swoim koncie dwa studyjne albumy, z czego ostatni, „Joined Ends”, został wydany w 2014 roku.

To właśnie o niego powiększyła się ostatnio rodzina Brainfeeder. Jameszoo, holenderski producent, wydał w ubiegłym roku w wytwórni długo wyczekiwany debiutancki album zatytułowany „Fool”. Będzie to pierwszy występ artysty w Polsce.

Kiedy? 20.06.2017
Gdzie? Warszawa, Progresja
Bilety: 139 zł (przedsprzedaż) / 160 zł (w dniu koncertu)

komentarze

comments

Polecamy