Benjamin Clementine oczaruje poznańską publiczność

napisane przez Łukasz Jankowski, 30 maja 2017
Foto: Materiały prasowe

Benjamin Clementine to jedno z największych odkryć ostatnich lat. Muzyk za sprawą swojego głębokiego głosu maluje przepiękne obrazy, które zostały zamknięte w lirycznych ramach. Obdarzony jest charyzmą, o której może pomarzyć wielu artystów. Nietuzinkowy artysta powróci do naszego kraju już 16 listopada, aby dać koncert w Poznaniu w Centrum Kultury Zamek.

Jego muzyka opiera się na wielu kontekstach, które można zauważyć, lecz nie są kopią znanych nam kompozycji. Artysta wykorzystuje raczej swoje inspiracje do zaprezentowania niespotykanych wcześniej dźwiękowych doznań, w których odbijają się echa Anohni, Arethy Franklin czy też Edith Piaf. Benjamin przez wiele lat walczył o uznanie słuchaczy oraz krytyków i jego debiutancki album „At Least For Now” w końcu dał mu upragniony status cenionego artysty. Zostały docenione takie aspekty krążka jak niebanalne teksty czy też dojrzałość i głębia płynąca z całości. Nie powinien więc dziwić ogrom nagród, które otrzymał debiutancki krążek. Warto tutaj wspomnieć o francuskich Grammy (Victoires de la Musique) oraz brytyjskim wyróżnieniu Mercury Award.

W Polsce Benjamin też wzbudził niemałą sensację. Artysta wystąpił na antenie radiowej Trójki udzielając kameralnego koncertu. Warto dodać, iż muzyk wystąpił również na rozdaniu Fryderyków oraz Gali Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a niezapomniany koncert w warszawskim Palladium fani wspominają do dziś. Na szczęście już niedługo pojawi się okazja, by zapoznać się po raz kolejny z kompozycjami muzyka w odsłonie live.

komentarze

comments

Polecamy