Artykuły

To czytaliście najchętniej – najciekawsze teksty minionego roku

napisane przez Daria Solich, 11 stycznia 2018

Koniec starego i początek nowego roku wiąże się z podsumowaniem ubiegłych dwunastu miesięcy, a także postanowieniami na rok przyszły. Jako redakcja Outrave staramy się działać nieszablonowo, uciekając nieco wartkim wodom głównego nurtu. W związku z tym, zamiast skupiać się na podsumowaniach wydawniczych z dziedziny muzyki, postanowiliśmy sprawdzić które z naszych ubiegłorocznych publikacji przypadły Wam najbardziej do gustu. Spośród wszystkich tekstów, które opublikowaliśmy w 2017 roku na łamach Outrave wyłoniliśmy po trzy najpopularniejsze newsy, wywiady oraz artykuły. Sprawdźcie sami, co najchętniej czytaliście!

Newsy

Strefa newsów związana jest najczęściej z wiadomościami z branży muzycznej. Tam, prócz szczegółów na temat festiwalów, informacji wydawniczych oraz nowościach muzycznych i teledyskach, skupiamy się także na popkulturowych wydarzeniach. Tym z pewnością była parodia Jakuba Gierszała dla SNL Polska, który w kapitalny sposób wcielił się w postać dobrze znanego naszym czytelnikom Taco Hemingway’a. Najbardziej ciekawiła Was także Nosowska z jej pomysłem na instagramowy profil oraz wymykający się wszelkim porównaniom występ Woodkida w Montreux, okrzyknięty najlepszym w karierze muzyka, a który odkryliśmy za sprawą „Central Park” z Son Luxem.

Woodkid i Son Lux we wspólnym numerze – posłuchaj „Central Park”

Wywiady

Wśród najchętniej czytanych przez Was treści znalazły się także wywiady. Prym wiedzie tutaj Ralph Kaminski i jego refleksje o albumie „m o r z e”. Kolejni debiutanci w naszym zestawieniu to krakowski SALK . Zestawienie zamyka pochodzący z Wysp Owczych Heidrik, który w ubiegłym roku stawiał swoje pierwsze kroki na polskich scenach. Między koncertami znalazł chwilę czasu, by wspomnieć Islandię i porozmawiać z nami o swoim pierwszym albumie.

Ralph Kaminski: „Zawsze pod prąd”

Artykuły

Rzetelny portal muzyczny nie mógłby istnieć bez dłuższych form. Takimi są zdecydowanie artykuły, do których aktywnie zaglądaliście. Rok 2017 rozpoczęliśmy wyliczaniem albumów, na których premierę czekaliśmy w ubiegłych miesiącach. Was również ciekawiło co polscy artyści dla nas szykują, stąd w pierwszej trójce pojawiła się druga część tekstu „Polskie premiery 2017 – na te wydawnictwa na pewno warto czekać„. Nowe wydawnictwa często poprzedzają nowe muzyczne odkrycia. Organizatorzy poznańskiego Spring Breaka są ekipą, która rokrocznie wydobywa młode, nowe, świeże twarze i głosy na muzyczny świecznik. Nasze zeszłoroczne rekomendacje znalazły się na podium tego zestawienia. Znalazł się na nim także tekst o polskiej działalności Sofar Sounds, którego początki kiełkowały na Wyspach Brytyjskich.

Koncert – niespodzianka. O fenomenie Sofar Sounds cz. I

Nowa odsłona

Miejmy nadzieję, że kolejne teksty będą cieszyć Was równie bardzo. Na pewno będą ku temu okazje, bo Nowy Rok przyniesie nam wiele zmian. Czy dobrych? To już Wy ocenicie. Śledźcie nas, gdyż już niedługo oddamy Wam portal w odmienionej formie, a wraz z nią muzyczno – pop-kulturalny koktajl, którym uraczymy niejednego naszego czytelnika!

komentarze

comments

Polecamy