Artykuły

Outrave Exclusive Podcast: A_GIM

napisane przez Daria Solich, 27 czerwca 2017

Agim Dżeljilji ma kilka jednakowo zjawiskowych twarzy. Pierwszą z nich pokazał przy okazji projektu Öszibarack, z którym to zarejestrował już 4 długogrające krążki. Kolejną, tworząc z Igorem Pudło i Jankiem Młynarskim NERVY, gdzie brzmienia syntezatorów są spajane z żywym, dętym instrumentarium. Agim sprawdził się też jako członek orkiestry Męskiego Grania. W końcu wciela się też w remiksera, interpretując utwory Hey, Noviki czy Baascha. Ze swoim dorobkiem, doświadczeniem, a także niezwykłym zacięciem do eksperymentowania z soundem, zdecydował się spróbować sił w pojedynkę. Nakładem wydawnictwa Agora wydał EP-kę „Votulia”, która daje upust jego fascynacjom i inspiracjom muzyką zachodnich wytwórni techno. Specjalnie dla nas, w wyjątkowym podcaście, wciela się w rolę DJ-a, jeszcze mocniej ukorzeniając wpływ maszyneryjnego grania. Takimi słowy komentuje swój set:

Podstawą mojej selekcji są rzeczy, które ostatnimi czasy mnie inspirują. Są to takie wytwórnie jak m.in. SOMA REC, Ostgut Ton, AFFIN, Dystopian czy ARTS, a co za tym idzie tacy wykonawcy jak: Carnal, Amotik, Rebekah czy Monoloc. Głównie w moich setach szukam silnych, hipnotycznych i mocno osadzonych brzmień, z których wydobywa się melancholia i ukryta melodia. Dramaturgię staram się budować za pomocą morficznych napięć. Nie interesuje mnie tylko czysto użytkowy aspekt muzyki tanecznej. Zawsze w niej szukałem drugiego dna.

Zachęcamy do zapoznania się z setem, a także z wakacyjną trasą producenta, promującą jego najnowsze wydawnictwo „Votulia”:

29.06 Gdynia, Open’er
07.07 Katowice, Tauron Nowa Muzyka (with Deas)
08.07 Poznań (Męskie Granie Orkiestra)
15.07 Wrocław (solo + MGO)
22.07 Katowice – (MGO)
28.07 Płock, Audioriver (with Deas)
29.07 Gdynia (MGO)
12.08 Kraków (MGO)
19.08 Warszawa (solo + MGO)
26.08 Żywiec (MGO)

komentarze

comments

Polecamy