Artykuły

Oh Wonder, czyli poetyckość i ciepłe brzmienie indie

napisane przez Łukasz Jankowski, 16 października 2017
Foto: Josh Shiner

Londyn przyniósł nam wiele intrygujących projektów, których dokonania po prostu warto śledzić. Jednym z nich jest niewątpliwie Oh Wonder, w którego skład wchodzą Anthony West oraz Josephine Vander Gucht. Muzycy przed założeniem duetu działali w przeróżnych projektach i tak Josephine tworzyła pod swoim nazwiskiem oraz pseudonimem LAYLA, natomiast Anthony działał w trzech zespołach – Tonight is Goodbye, Futures oraz We The Wild. Oh Wonder powstało jako projekt poboczny, w którym członkowie duetu mogli ćwiczyć swoje songwriterskie zdolności. Na całe szczęście, muzycy postanowili podzielić się swoimi kompozycjami ze światem.

Po napisaniu piosenek na album, duet chciał zaprezentować swoje numery w unikalny sposób, który miał zaskoczyć odbiorców. Postanowili prezentować poszczególne części imiennego wydawnictwa raz w miesiącu na swoim soundcloudowym profilu. Pierwsza kompozycja opublikowana została we wrześniu 2014 roku i pomysł był kontynuowany aż do wydania płyty rok później. Krążek spotkał się z ciepłym odbiorem oraz chętnie był nabywany przez odbiorców.

Koncert w Brooklyn Steel (2017), foto: DeShaun Craddock

Niecodzienna promocja wydawnictwa przyczyniła się do zwiększonej popularności duetu, który wyruszył w trasę koncertową po całym globie, by promować „Oh Wonder”. W trakcie koncertowania nie zabrakło czasu na występy telewizyjne, które przyczyniły się do zwiększonej popularności duetu. Niecodzienny talent do pisania piosenek w Oh Wonder dostrzegła Halsey, która zaprosiła duet, by grał koncerty jako support podczas Badlands Tour. Świetnie przyjęty album przyczynił się również do wystąpień festiwalowych – fani duetu mogli go ujrzeć podczas: Bonnaroo, Lollapalooza, Firefly, WayHome Festival, Live Out in Mexico oraz Electric Picnic.

W tym roku mogliśmy zasłuchiwać się w kolejnym długograju Oh Wonder, który został zatytułowany „Ultralife”, będącym naturalnym rozwinięciem muzycznych pomysłów pojawiających się na debiucie. Muzycy po raz kolejny postawili na piękne teksty owinięte w ciepłe brzmienie indie. Proste elektroniczne sample, jak zawsze, idealnie komponują się z wokalami. Duet do perfekcji opanował śpiewanie w dwugłosie, co po raz kolejny udowodniło „Ultralife”. Oh Wonder tworzą kompozycje idealnie ze sobą połączone, a ich albumy zostały okrzyknięte najbardziej spójnymi krążkami ostatnich lat. Niech was nie zwiedzie brzmienie, które przy pierwszym podejściu może wydać się proste. Oh Wonder mają naturalny talent do urzekania odbiorcy i potrafią w sobie rozkochać niemalże każdego.

Po świetnie przyjętym krążku przyszedł czas na trasę koncertową, która obejmie również nasz kraj. Londyński duet zagra w Krakowie (21.11, Kwadrat), Warszawie (23.11, Palladium) oraz Poznaniu (24.11, Hala nr 2 MTP). Będzie to więc idealna okazja, by zaczerpnąć poetyckości wylewającej się z ciepłych brzmień.

komentarze

comments

Polecamy